FAQ nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Co dělat, když se rosí plastová okna?

Kondenzace vody na izolačním skle může mít velmi jednoduchou příčinu. Velmi častým problémem je nedostatečné větrání místností. Stará okna, vzhledem k jejich sníženým izolačním vlastnostem, propouštěla velké množství vzduchu a tím docházelo k neustálé neregulované výměně vzduchu. Naproti tomu okna nová, která mají dokonalé utěsnění, žádný vzduch nepropouštějí. Proto je třeba pravidelně větrat, a tím snižovat množství vlhkosti ve vzduchu.

Další příčiny, které přispívají k výskytu rosení na oknech, jsou popsány zde.

Je možné provádět výměnu oken v zimních měsících?

Ano, i v zimních měsících lze bez problémů vyměňovat plastová okna. Mezi odstraněním starých a montáží nových oken je jen velmi krátký čas, a nedochází k zásadnímu prochladnutí místností. Navíc se okna vyměňují postupně, vždy je tedy část prostoru vytápěná. Materiály, které používáme k montáži, jsou certifikovány a je možné je použít, i když je venku 10 °C pod nulou.

Jak správně větrat?

Větrání je velmi důležité. V novostavbách a naopak i ve starých domech je zvýšená vlhkost vzduchu. Správným vytápěním a větráním lze vlhkost v domě eliminovat, a tím zabránit i rosení oken. Nová plastová okna mají velmi dobré těsnění, a proto nedochází k samovolné výměně vzduchu. Z tohoto důvodu je třeba větrat pravidelně a kontrolovaně, s nízkou ztrátou tepla v místnosti. Větrat lze buď krátkodobě, nebo pomocí tzv. provětrávání, neboli mikroventilace.

Co je to mikroventilace?

Nová plastová okna umožňují, kromě klasického větrání otevřením nebo vyklopením okna, i tzv. mikroventilaci, neboli provětrávání. Jde o jednu z poloh kliky. Okno je zavřené, ale těsnění je záměrně menší. Takovéto větrání je dobré v zimních měsících, například v noci v ložnicích, protože úplné otevření okna by znamenalo značný a nežádoucí úbytek tepla. Možnost mikroventilace mají všechna okna, která se dají otevírat a zároveň vyklápět. Přesto doporučujeme raději pravidelné kontrolované větrání.

Za jak dlouho po montáži lze okna bezpečně používat?

Pokud je montáž kvalitně provedena, tak v podstatě ihned (okno musí pevně držet již ukotvené), ale je lepší, když necháte izolační pěnu dostatečně ztvrdnout, což je po cca 5 hodinách.

Jak dlouho probíhá montáž a co je třeba v bytě/domě připravit?

Montáž i demontáž oken lze bez problémů dokončit, např. v klasickém rodinném domě, kde je 15 až 20 oken, za jeden den. V případě, že jsou objednané i zednické práce, termín se prodlužuje podle náročnosti zednického začištění. Zákazník by měl před montáží zajistit přístup k oknům tak, aby se dala ke stavebnímu otvoru pronést nová plastová okna a aby se montážníci mohli při své práci bez problémů pohybovat cca 1,5 m od okna. Zákazník by si měl zakrýt podlahy a nábytek, protože při demontáži a osekávání omítky se práší.

Zajišťuje firma také následný odvoz starých oken a následný hrubý úklid?

Kromě dopravy a montáží patří k naší práci i hrubý úklid, odvoz a likvidace starých oken a dveří. Tyto služby nabízíme všem klientům.

Máte zkušenosti s výměnou oken u panelových domů, velkých objektů nebo kancelářských budov?

Ano, společnost JS okna s.r.o., má bohaté zkušenosti s výměnou oken, ale i vchodových dveří panelových domů. Ukázky našich zakázek najdete v referencích. Veškeré práce provádí naši proškolení pracovníci podle technologických norem.


  JS okna s.r.o.

Specializujeme se na prodej a montáž plastových oken a plastových dveří a také hliníkových oken a dveří do všech typů panelových a rodinných domů či komerčních staveb. Dodáváme také žaluzie a sítě proti hmyzu.

  Novinky
  • Provozovna otevřena
    Vážení zákazníci,
    naše firma je po dobu rekonstrukce v provozu.
    Prosíme dbejte zvýšené opatrnosti při procházení stavbou.
  Reference
  Kontakty
    JS okna s.r.o.

Vřesinská 128/40
708 00 Ostrava - Poruba

    +420 731 158 218